,

Lekarz powiedział ojcu, aby przestał torturować ciało zmarłej córki. Po 30 min nie wierzył w to, co się stało

Do tej dramatycznej historii doszło w ukraińskim mieście Dnipro, w nocy 31 grudnia 2013 roku. Ruslan i Anastasia Odonec organizowali w swoim domu Sylwestra z dwójką swoich dzieci, przyjaciółmi i rodziną. Oszczędzali przez długi czas, żeby wybudować spory dom i móc cieszyć się nim z najbliższymi. Udało im się nawet w piwnicy wybudować sportowy basen. Ich marzenie się spełniło i na dodatek mogli się nim dzielić z tymi, których kochali. Niestety nie przypuszczali nawet, że początek roku będzie dla nich takim koszmarem.

vk.com/odanec_alesyaa

Podczas gdy dorośli w kuchni przygotowywali jedzenie, pięcioletni Radomir i jego trzyletnia siostra bawili się ze starszą kuzynką. Nagle rodzice zorientowali się, że jest stanowczo za cicho. Zazwyczaj było słychać małą Alesyę – nie tym razem…

vk.com/odanec_alesyaa

Ruslan zaczął przeszukiwać cały dom. W końcu zszedł do piwnicy, w której zobaczył nieruchome ciało córki nad dnie basenu.

Od razu po nią wskoczył i wyciągnął na brzeg. Zaczęła się dramatyczna akcja ratunkowa. W tej samej chwili wchodzi Anastasia, która widząc, co robi jej mąż, wpada w panikę. Płacze. Nie ma nawet siły, żeby zadzwonić po karetkę. Robi to ktoś inny. Przez cały ten czas mężczyzna reanimuje 3-latkę. Nigdy tego nie robił, nigdy nawet nikt mu tego nie pokazywał. Robi to, co widział do tej pory na filmach.

Youtube/Канал Украина

Po 10 minutach na miejscu pojawia się karetka. Sanitariusz odpycha ojca i pochyla się nad dziewczynką. Zaledwie po kilku minutach stwierdza zgon.

Nie możemy zrobić nic więcej. Pańska córka nie żyje.

Ruslan rzuca się na podłogę i błaga, aby dalej reanimowana jego dziecko. Niestety żaden z nich go nie słucha. Dzwonią po policję w celu poinformowania ich o śmierci dziewczynki.

Youtube/Канал Украина

Ojciec nie ma zamiaru się poddać. Jest zdesperowany i zawzięty. Klęka obok swojej córki i zaczyna ponownie wykonywać sztuczne oddychanie i masaż serca.

Nic nie jest w stanie go powstrzymać – nawet sanitariusz, który go próbuje odciągnąć i mówi: „Niech Pan nie torturuje ciała swojej córki. Ona nie żyje”. Ruslan nie przestaje. Wpadł w trans, z którego nie jest w stanie się otrząsnąć. Nieprzerwanie reanimował córkę przez 40 minut, gdy nagle poczuł słaby puls. Jej serce zaczęło bić!

vk.com/Руслан Оданец

Sanitariusze nie mogą w to uwierzyć. Dziewczynka, u której nie wyczuwali pulsu, ożyła! Natychmiast przewieziono ją do szpitala, ponieważ zapadła w śpiączkę.

Specjaliści walczyli przez wiele dni o jej życie. Rodzice mieli nadzieję, że uda się ją uratować. W końcu mogą odetchnąć z ulgą. Ich dziecko trafiło do specjalistycznej klinki w Moskie, gdzie dostała najlepsze leczenie.

Youtube/Канал Украина

Dwa tygodnie po tym Alesya się wybudziła. Lekarze byli przygotowani na to, że dziewczynka nie będzie mówić ani chodzić. Ale ona zaskoczyła wszystkich! Miała ogromną chęć życia i już po kilku tygodniach zaczęła powoli mówić. Po kilku miesiącach zaczęła przypominać Alesyę sprzed wypadku!

vk.com/odanec_alesyaa

Szybko cały kraj dowiaduje się o walecznym ojcu, który nie zrezygnował z walki o swoją córkę i tym samym dał jej drugie życie.

Niepohamowana ojcowska miłość i wola walki dziewczynki sprawiły, że Alesya żyje i jest taka, jak jej rówieśnicy.

vk.com/odanec_alesyaa