,

16 pomysłów na oryginalne wykorzystanie płyt winylowych. Służą nie tylko do słuchania muzyki

Kiedy słyszysz określenie „płyty winylowe” z pewnością kojarzą Ci się one przede wszystkim z muzyką. Jednak już za chwilę, na pewno się to zmieni.

A wszystko przez 16 oryginalnych projektów z płytami winylowymi w roli głównej. Nie możesz tego przegapić!

Narysuj na płycie wzór motylka. Następnie umieść ją na blaszce pokrytą folią aluminiową i włóż do rozgrzanego piekarnika (200 °C ) Po 45 sekundach wyciąg płytę i za pomocą nożyczek stwórz pięknego motylka. Szczegółowy tutorial znajdziesz tutaj.

Okładki po starych płytach winylowych również mogą się przydać. Dzięki nim stworzysz pudełko, w którym będziesz mógł przechowywać osobiste rzeczy. Do tego celu potrzebujesz 5 okładek (4 na ścianki i 1 na dno), wiertarki do zrobienia otworów, sznurka oraz nożyczek Szczegółowy plan już na Ciebie czeka.

Płyty winylowe mogą przydać się także podczas prac nad oryginalnym stojakiem na słodycze. Jeśli zainteresował Cię ten projekt, koniecznie zajrzyj tutaj.

Wystarczy, że zrobisz małe otwory w płycie i stojak na kolczyki jest już gotowy.

Rozgrzej piekarnik do 100-120 °C. Umieść na blaszce durszlak, a następnie połóż na nim płytę winylową. Po kilku minutach płyta zacznie zmieniać kształty i to od Ciebie zależy jak będzie ostatecznie wyglądać. Jeśli zainteresował Cię ten projekt, więcej informacji szukaj tu.

Ja jestem pod wrażeniem, a Ty? Taki obraz będzie pasować do każdego wnętrza.

Niby zwykła płyta, a całkowicie może odmienić wygląd stolika.

Jeśli jesteś ciekawa jak stworzyć takie cudo, koniecznie zajrzyj tutaj.

Masz notatnik, w którym zapisujesz największe sekrety i najpiękniejsze wspomnienia? Jeśli tak, ten projekt na pewno Ci się spodoba. Dzięki niemu, samodzielnie zrobisz oryginalny pamiętnik. Mały tutorial już na Ciebie czeka!

Umieść je na stole i proszę – oryginalne podkładki gotowe!

Płyty winylowe przydadzą się również jako materiał na podłogę. Wiem, możesz pomyśleć, że zwariowałam, ale zobacz ten tutorial i wszystko stanie się jasne. Zbudowanie takiej podłogi nie jest wcale takie trudne!

Wystarczy umieścić kawałek płyty w gorącej wodzie, po czym stanie się miękka i łatwo nadasz jej określony kształt.

Wykorzystując ten projekt, sprawisz, że w Twoim mieszkaniu zrobi się kolorowo i radośnie. Koniec z nudą i monotonią!

Znajdzie się i coś dla pań, które wolą większe torebki. Szczegółów szukaj tutaj.

Bo biżuterii nigdy za wiele! Jeśli się ze mną zgadasz, poradnik jak wykonać taką bransoletkę, znajdziesz tu.

Płyta winylowa może stać się również niestandardowym zegarem, który z pewnością spodoba się Twoim bliskim. Co więcej, jego stworzenie nie wiążę się z ogromnymi kosztami i skomplikowanymi działaniami. Czego chcieć więcej?