,

Sposób, w jaki trzymasz długopis, zdradza Twoje dominujące cechy osobowości. Należysz do większości?

Niby całkiem zwyczajna rzecz, do której nie przywiązujemy uwagi, ale zdradza wiele o tym, jaki mamy charakter i osobowość. Trzymanie długopisu mówi o Tobie więcej niż może Ci się wydawać. Według the American Journal of Occupational Therapy istnieją cztery najbardziej popularne uchwyty:

1. Dynamic tripod – 32% ludzi

W ten sposób długopis trzymają ludzie rzetelni i dbający o bezpieczeństwo swoich bliskich. Czasem dobro drugiej osoby przekładają nad swoje. Są dobrze wychowani i wiedzą, jak zachować się w każdej sytuacji. Ich pismo jest czytelne, a w szkole stawiane było za wzór dla innych uczniów.

2. Dynamic quadrupod – 7% ludzi

Wrażliwa dusza, którą bardzo łatwo zranić. Bierze do siebie każdą zasłyszaną opinię i godzinami ją analizuje. Lubi dramaty w życiu, dlatego raz na jakiś czas pokłóci się z ukochaną osobą. Jednak jest w stanie rzucić wszystko dla miłości, ponieważ uważa ją za najwyższą wartość w życiu.

3. Lateral tripod – 36%

Porywczy typ, który szybciej powie niż pomyśli. W gorącej wodzie kąpany – chce mieć wszystko tu i teraz. Jeśli coś nie idzie po jego myśli, potrafi wpaść w szał i obrazić się nawet na kilka dni. Na szczęście łatwo przekupić taką osobę dobrym słowem. Szybko się uczy i ma artystyczną duszę.

4. Lateral quadrupod – 19%

Typowy przywódca, który nienawidzi pracy w grupach. Najchętniej widzi siebie na stanowisku kierowniczym. Nie rozumie ludzi, którzy mają inne zdanie i głośno o tym mówi. Uważa się za specjalistę w każdej dziedzinie i na imprezach zawsze otoczony jest grupą ludzi, którym imponuje swoją pewnością siebie.

Do której grupy należysz? Podziel się swoim wynikiem w komentarzach 🙂