,

Zaczęło się od zwykłego trądziku, gdy nagle… zaczął rosnąć jej nos! Operacja okazała się niezbędna

Spójrzmy prawdzie w oczy, żaden człowiek nie jest idealny. Trądzik, zmarszczki, dodatkowe kilogramy, cienie pod oczami lub cienkie włosy – zawsze się coś znajdzie. Jednak niektóre z naszych niedoskonałości mogą wywoływać w nas okropne kompleksy, czasami wręcz paraliżujące…

Pamela jest mamą dwójki wspaniałych dzieci. Kiedyś miała naprawdę piękną skórę i była normalną, szczęśliwą dziewczynką…

youtube
youtube

Do momentu kiedy to w wieku 15 lat zaczęła zmagać się z okropnym trądzikiem. Jeszcze wtedy myślała, że nic gorszego, odnośnie jej wyglądu, nie może jej spotkać.

Jednak to był dopiero początek…

youtube
youtube

Hormony Pameli zaczęły dosłownie szaleć, a po urodzeniu drugiego dziecka dostrzegła, że kształt jej nosa dziwnie się zmienia…

Zdiagnozowano u niej bardzo ciężką postać trądziku różowatego, składającą się z trzech etapów – stadium rumieniowego, grudkowo – krostkowego oraz przerostowego. W ostatnim z nich może rozwinąć się choroba o nazwie rhinophyma.

youtube
youtube

Objawia się ona czerwonym i bulwiastym nosem. Taki jego wygląd wynika z powiększenia gruczołów łojowych oraz rozszerzenia ich ujścia i przerostu tkanek miękkich.

Miało to nie tylko wpływ na jej wygląd zewnętrzny, ale i na stan psychiczny.

youtube
youtube

Pamela wyznała lekarzom:

To powstrzymywało mnie nawet przed wyjściem z domu. Miałam okropne lęki przez długi czas.

Była załamana i kompletnie nie radziła sobie ze swoim problemem. Na szczęście kobieta natrafiła na panią dermatolog, która mogła jej pomóc.

Okazało się jednak, że sposób leczenia będzie odrobinę inwazyjny. Oczywiście można było leczyć rhinophymię miejscowo, za pomocą kremów i maści. Jednak, w przypadku Pameli to mogło być za mało. Dlatego konieczna była interwencja chirurgiczna.

youtube
youtube

Efekty pracy pani dr Ann Zedlits są fantastyczne!

Naprawę bardzo trudno jest uwierzyć w to, że jest to ta sama osoba… Prawda?

youtube
youtube

Pamela była załamana, ale nie miała zamiaru się poddać. Warto walczyć, nawet jeżeli sytuacja wydaje się być beznadziejna, bo czasami może się udać. Ta kobieta jest tego najlepszym przykładem.