,

Dziewczynę porwano w drodze do domu. Przypomniała sobie słowa matki i to uratowało jej życie.

Nie było łatwo myśleć logicznie w tych okolicznościach. Była sparaliżowana strachem, ale w głowie kołatały jej się słowa matki:

Podjechała pod akademik i wysiadła z samochodu. Oni już tam byli.

 

20-letnia Jordan Dinsmore pewnym krokiem szła w kierunku drzwi, kiedy została zaatakowana. Siłą wciągnięta z powrotem do swojego samochodu. Porywacze przystawili jej broń do głowy i kazali prowadzić. Zabrali pieniądze i dokumenty. Grozili śmiercią i gwałtem.

 

 

Mimo dramatycznej sytuacji, Jordan starała się zachować spokój. Jej matka cudem uniknęła gwałtu, gdy była nastolatką. Zawsze więc uczulała Jordan na podobne sytuacje.

 

Nie było łatwo myśleć logicznie w tych okolicznościach. Była sparaliżowana strachem, ale w głowie kołatały jej się słowa matki:

„W sytuacji zagrożenia, nie możesz dopuścić żeby znaleźć się z napastnikiem sam na sam, w ustronnym miejscu, z dala od ludzi. Twoje szanse będą wtedy żadne. Będziesz zdana tylko na siebie i nie wystarczy ci sił, by się uwolnić.”

 

Jej matka wiedziała co mówi, bo sama przez to przeszła. Jordan poczuła, że z każdą chwilą jej szanse maleją. Nie wiedziała, czy jadą w konkretne miejsce, czy tylko szukają jakiegokolwiek, gdzie nikt ich nie zobaczy. Nie miała więc chwili do stracenia.

 

Gdy przejeżdżali przez ruchliwą ulicę i zobaczyła przechodniów, jednym ruchem otworzyła drzwi i wyskoczyła z samochodu.

Na następnej stronie kontynuuacja historii: