,

Bracia syjamscy walczą ze sobą w sądzie o prawo do masturbacji

Dwóch 54-letnich bliźniaków syjamskich, spotka się w sądzie, a przedmiotem ich sprawy będzie wzajemne oskarżenie o czynności seksualne bez zgody drugiej osoby – piszą amerykańskie media.

Dwóch 54-letnich bliźniaków syjamskich, mieszkających w stanie Michigan (USA), spotka się w sądzie, a przedmiotem ich sprawy będzie wzajemne oskarżenie o czynności seksualne bez zgody drugiej osoby.

Zdj. ilustracyjne 

Alfred i Wilbert Peterson urodzili się połączeni dolną częścią ciała. Każdy z nich ma osobne serce czy żołądek, ale jelita oraz penis to już ich własność wspólna. I to właśnie penis stał się kością niezgody – doprowadził do konfliktu w rodzeństwie, który przeniósł się już na salę sądową.

 

 

Alfred zgłosił się do sądu o zakaz masturbowania się dla swojego brata. “Regularnie bawi się naszym penisem bez mojej zgody. Traktuję to jako seksualną napaść” – tłumaczy w rozmowie z lokalnymi mediami. Akt oskarżenia stwierdza, że z powodu nałogu brata Alfred nabawił się bezsenności i traumy z powodu bycia ofiarą licznych gwałtów. “Nie śpię, bo boję się, że znowu zacznie mnie dotykać” – twierdzi. Wilbert broni się, że nie robi nic złego i ma prawo się masturbować. Mówi, że stara się to robić, gdy brat śpi, bo wie, że on jest przeciwko i nie chce mu przeszkadzać.

 

Prawnik WIlberta, William John Paul Gallagher, mówi, że ta sprawa jest ważna ze względu na to, że dotyczy prawa do własnej seksualności wszystkich bliźniąt syjamskich.

 

Bracia staną się stronami sporu w specjalnie do tego celu zaadoptowanym sądzie we Flint (Michigan). Eksperci oceniają sprawę jako trudną zarówno z prawnego, jak i medycznego punktu widzenia. Prawo stanu Michigan nie przewiduje sytuacji, w której powodzi dzielą ze sobą jeden organ seksualny. W USA jedynym stanem, który wprowadził prawo dotyczące seksualności bliźniąt syjamskich jest Kalifornia (2011 rok).